Geoblog.pl    agrafkaisznurek    Podróże    knock knock    Kocie Góry
2016

Kocie Góry

Polska, Biłgoraj

Co było do przewidzenia, góra okazała się wydma lub, co bardziej prawdopodobne, fragmentem jakichś okopów z czasów Powstania Styczniowego. Kilka kroków dalej znajduje się metalowa kopia kapliczki właśnie z tego okresu. Kapliczka oryginalnie była drewniana, ale nie dotrwała do naszych czasów. Wokół kociej Góry ciągnie się Szlak Żurawinowy, ale do samej góry należy przejść kawałek przez Las na przełaj. Moja pętelka wyniosła 25 kilometrów, czyli trzymam poziom marszu. Ale tym razem obciążeniem był zaledwie aparat z drugim obiektywem i torba prowiantu. Czyli light! Puszcza Solska to genialne miejsce dla amatorów jagód i żurawiny. Otaczają nas jagodziniwe i żurawinowe dywany :-)

BoRa
BoRa - 2016-08-01 14:27
Apetycze miejsce, szkoda tylko że tak daleko z Poznania,bo chętnie bym je odwiedziła.

agrafkaisznurek - 2016-08-02 09:19
Prawda. Sam nie wiem kiedy wrócę tutaj ponownie, bo z Wafki też jest kawałek. Ale sieć szlaków green velo bardzo kusi! Ps rowerkiem z Poznania to pewnie 3-4 dni i jesteś :-)

BoRa
BoRa - 2016-08-02 10:26
He he taka wyprawa to już nie na moje stare kosci
pozdrawiam i życzę dotarcia do zamierzonych celów.

agrafkaisznurek - 2016-08-02 13:53
Dziękuje i ja też przesyłam serdeczności. Tym razem rowerowe z Jarosławia, dokąd wyskoczyłem z Sieniawy na pycha kawkę z bitą śmietaną :-)

agrafka i sznurek
Dorota i Bartek