Geoblog.pl    agrafkaisznurek    Podróże    azjatycka (etno)wyprawa    Przygoda z kirgiskimi mediami
2016

Przygoda z kirgiskimi mediami

Kirgistan
Kirgistan, Bishkek

Zwykła kolacja zaowocowała spotkaniem z ciekawymi osobami że środowiska TV. Wyszło na to, że możemy sobie wzajemnie pomóc i już jutro spotkanie w parku miejskim przed kamerą. Nie będzie raczej o Cyganach bo przejechalismy tutaj jako turyści, ale kto wie, co z tego wyniknie w najbliższej przyszłości.

Kilka dni temu odbyła się wspomniana wcześniej burza mózgów że studentami, którzy zechcieli pomóc nam przy projekcie, przy okazji poszerzając własne doświadczenie w badaniach terenowych. W przyszłym tygodniu przeanalizujemy zdobyte informacje i liczymy, że będzie to dobry wstęp do dalszych działań.

Dzięki uprzejmości AUCA zdobylismy mnóstwo artykułów i publikacji na temat mniejszości narodowych oraz problemów regionu w ogóle. Na brak zajęć nie możemy narzekać :-) do tego stopnia, że jesteśmy w górach już ponad miesiąc a wciąż nie odwiedzilismy okolicznych stoków narciarskich.

Coraz bardziej podoba się nam ta nowa forma poznawania świata :-) i chyba już nigdy nie wyjedziemy bez motywu przewodniego (poza samym wyjazdem, co jasne)

tealover
tealover - 2016-01-14 12:41
O mamo, wy naprawdę cały czas jesteście w podróży? :)

'agrafka i sznurek
'agrafka i sznurek - 2016-01-14 13:36
Tak się złożyło :-) czekamy na większą dawkę Twoich wrażeń z Uzbekistanu. Faktycznie narobilas "smaku", a my też niebawem tam zawitamy. Ps. Zwróciłas może uwagę na miejscowości, wsie, w których rzucali się w oczy Cyganie? Serdeczności! D n B

agrafkaisznurek
agrafka i sznurek