Geoblog.pl    agrafkaisznurek    Podróże    azjatycka (etno)wyprawa    ceremonia pogrzebowa

ceremonia pogrzebowa

Indonezja
Indonezja, Rantepao

Dojechaliśmy wieczorem, ale szczęśliwie dla nas, dostaliśmy zaproszenie jako goście naczelnika wsi, więc mogliśmy poznać rodzinę zmarłego i dowiedzieć się czegoś więcej z pierwszej ręki tak o tradycji, jak i o samym zmarłym - szanowany w okolicy nauczyciel (95l). To wyjaśnia, czemu było tak dużo walczących byków. Rodzina zmarłego wystawiła do walki 27 zwierząt, a nie oficjalnie mówiło się o liczbie byków przekraczającej 50 sztuk...

a
a - 2016-02-10 23:25
Niestety klamczchy jakich wielu. Jakie walki bykow? Kazdy kto byl wie o co chodzi. Smutek

a
a - 2016-02-10 23:31
Moze jedno zdjecie z walk bykow panstwo" etno." Strach z takiej "naukowe" wyprawy

agrafkaisznurek
agrafkaisznurek - 2016-02-11 06:21
Widzę, że z definicją krytyki konstruktywnej minęliśmy się o przynajmniej kilometr, prawda? W niedalekiej przyszłości na naszym blogu (agrafkaisznurek.blogspot.com) zamieścimy publikację na temat ceremonii pogrzebowej. Tam będzie mógł Pan/ mogła Pani zobaczyć relację z walki byków. Tam też będzie miejsce na dyskusję wokół kontekstu takich walk. Tymczasem zapraszamy do przeglądarki internetowej, gdzie zdjęć i filmów można znaleźć aż nadto. No chyba że wszystko jest jedną wielką mistyfikacją i mamy do czynienia z jakimś spiskiem wszystkich wsi w Tana Toraja, którym się chce takie walki robić przez 10 dni;)
Miał Pan/i inne doświadczenia?
Pierwsze słyszymy o wyprawie "naukowej"-żeby tak nazwać jakieś przedsięwzięcie potrzeba wielu wymogów formalnych, których w najmniejszym stopniu nie spełniamy i nie takie są założenia:)
Mimo wszystko dziękujemy za komentarz, choć niepełny.
Dorota i Bartek

agrafkaisznurek